2018


Seminář karatedó - Mgr. Martin Poláček

Nové Město nad Metují, 15.12. 2018

Tentokrát byl seminář trochu zvláštní, protože byl určen pro adepty na zkoušky na mistrovské technické stupně, které proběhnout při příležitosti semináře shihana Hideo Ochi v Praze v únoru 2019. 

Seminář byl zaměřen na kata a procvičili jsme kata Heian 1-5, Tekki 1-2, Hangetsu, Jion, Jitte, Empi. A jako bombónek na závěr Gojushiho dai. Bonbónek si ale už všichni neužili, takže máme stále ne čem pracovat. 

Přejeme všem úspěšné složení zkoušek!!
Seminář karatedó - Mgr. Jaroslav Podhorný

Nové Město nad Metují, 15.-16.6. 2018

Ne nadarmo se říká: "Není termín ten, aby se zavděčil lidem všem." Tento seminář karatedó měl podstatně nižší účast než na kterou jsme za léta zvyklí. Možná blížící se prázdniny, možná stále více lidí přichází na to, že je zábavnější sedět u počítače nebo civět do smartphonu a žít paralelní život na sociálních sítích. Těžko říci. Těžko také říci, proč mám dojem, že tento seminář za 19 let naší existence považují minimálně za jeden z nejpřínosnějších seminářů, které u nás proběhly. V každém případě máme před sebou hodně času, abychom si procvičili, naučili se a snad i pochopili to, co nám sensei Podhorný řekl a ukázal. Výhodou je to, že od nás jsme měli kompletní účast nositelů vyšších technických stupňů, takže si z nás každý odnesl něco a můžeme o tom spolu diskutovat. A na příštím semináři budeme zase o něco pokročilejší.


Školení vedoucích dojo, trenérů a zkušebních komisařů

Česká Lípa, 5.-7.1. 2018

Jako každý rok se první týden v lednu konalo školení vedoucích dojo, trenérů a zkušebních komisařů. Tentokrát bylo školení v České Lípě. Společně jsme si zacvičili a prošli některé kata jako Nijushiho, Gojushiho Sho, Kanku Dai a další. Školení je také příležítost pro zvyšování kvalifikací. Za nás si I. Šplíchal zvýšil licenci zkušebního komisaře z licence F na licenci E. V našem dojo je tedy od letoška možné skládat zkoušky na prvních 8 žákovských stupňů (9.-2. kyu). Poslední žákovský technický stupeň zkouší komise zkušebních komisařů a mistrovské stupně shihan Ochi.Shihan Hideo Ochi - seminář

Praha, 3.-4.2. 2018

Opět jsme měli svátek - jako každoročně jsme si mohli zacvičit pod vedením shinana Hideo Ochi nositele 9. danu karate JKA. Tentokrát bylo skvělé cvičení zpestřeno tím, že nás shihan Ochi v podstatě nenechával vydýchat mezi cvičením. Kihon stíhal kihon a kata stíhala kata. Ale, jak to umí snad jen Japonci a jak jsme se přesvědčili následující dny - přesto, že to byl velký záběr, tak nic nás ve dnech po cvičení nebolelo. Tento svátek byl pro nás o to víc slavnostnější, že Pavel Ryšavý úspěně složil zkoušky na 1. dan. Stal se tak druhým nositelem mistrovského technického stupně v dojo. A je naším prvním odchovancem, který tento stupěň získal. Blahopřejeme!!

Záběr je z posledního cvičení s řadami již notně prořídlými. Poslední cvičení zahrnovalo všechny technické stupně.


DĚKUJEME ZA PODPORU


DALŠÍ INFORMACE 
JSOU NA FACEBOOKU

PLÁNOVANÉ AKCE:

Školení trenérů a instruktorů

3.-5.1. 2020

Hideo Ochi, karate

8.-9.2. 2020, Praha, KARATE

Michala Vlčková

Jaro 2020, NMnM, JÓGA

Martin Poláček

Jaro 2020, NMnM, KARATE

Michala Vlčková

Podzim 2020, NMnM, JÓGA

Jaroslav Podhorný

Podzim 2020, NMnM, KARATE


PROBĚHLÉ AKCE:

Valná hromada 

6.12. 2019, NMnM

Michala Vlčková

16.11. 2019, NMnM, jóga

Jaroslav Podhorný 

19.10. 2019, NMnM, karatedó

Michala Vlčková

14.06. 2019, NMnM, jóga


Pomůcky pro cvičení

Není jedno v čem cvičíte!!

www.kamikaze.cz
www.kaiten.czYoshinkan NMnM Copyright © 2011. All Rights Reserved.